Doğalgaz tesisatı kurulumunda dikkat edilmesi gereken bir çok püf noktası vardır. Bunlara dikkat edilmez ise konut veya iş yerlerinizde ısınmama veya gereğinden fazla ısınma sonucu fazla faturanın gelmesi, tesisatın düzgün yapılmaması sonucu su kaçakları bile meydana gelmektedir. Bu da gereksiz bir çok maliyeti, zahmetli tadilat işlemlerinin tekrardan yapılmasını gerektirmektedir ve bu işlemlerin yeniden yapılmasına yol açmaktadır.

Derece Mühendislik olarak bizler 16 yılı aşkın tecrübelerimizle firmamız yetkili ve deneyimli ustalarımız sayesinde bu problemlerinize profesyonel çözümler getirir.

Kalorifer tesisatı yapılırken göz önünde bulundurulması gereken önemli konulardan biriside tesisat borularının gidiş yönünün belirlenmesidir. Mümkün olduğunca tesisatın kısa ve az dönüşlü bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bunun nedeni kayıpların azaltılmış olması hem ısınma miktarınızın artacağı hem de ısı kaybı oluşmayacağı için tasarruf sağlanmış olur.

Derece Mühendislik ile deneyimli keşif personelimiz sayesinde tesisat borularının nasıl en aktif şekilde kullanıma açılacağı belirlenir belirlenen yola göre ustalarımız bilgilendirilir ve tesisat yapım işlemine bu şekilde uygulanmaya başlanır.

Bir diğer dikkat çeken unsur ise kalorifer tesisatı yapılırken radyatörlerin seçimidir. Radyatör seçimi konut veya iş yerinizin kısacası odanın büyüklüğüne göre, odanın ısı kayıpları ve odanın kullanım durumuna göre farklılık göstermektedir. Eğer odanıza gereğinden fazla radyatör konulursa gereksiz fazla ısınma sonucunda faturanıza bu durum yansıyacaktır. Fakat tam tersi şekilde radyatörler gereğinden az kullanılırsa ısıtma sıkıntısı yaşanır ve ısınamazsınız.

Radyatör seçimi sonucunda odalarınızda kullanılacak olan radyatörleri profesyonel düzeyde seçimlerinizi yaparak müşterilerimizin rahat ve konforlu bir şekilde konut veya iş yaşam alanlarında ısınmasını sağlayacak, ısınırken fazla fatura ödememenin rahatlığını yaşayacaklardır.

Doğalgaz tesisatı yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur kombi yeri seçimidir. Kombi yer seçiminde en önemli nokta banyoya veya mutfağa yakın bir yer olması gerektiğidir. Çünkü kombi mutfağa veya banyoya ne kadar uzak olursa su kaybımız artar ve dolayısıyla da kombi sıcak suyu size ulaştırmak için daha fazla çalışacağından gaz kaybı da artacaktır. Ayrıca kombinin kapasitesinin seçimi, ev veya iş yerinizin konumuna göre doğru kombinin seçilmesi, müşterinin isteği ve konfor şartlarına göre Derece Mühendislik olarak uzman personel ekibimiz tarafından siz değerli müşterimiz ile birlikte kombilerimizin çeşitleri, özellikleri ve fiyatları anlatılarak yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir