Doğalgaz uzun yıllardır ev ya da iş yerlerinizin ısınması konusunda en etkili olan ve çok tercih edilen ısınma yöntemidir.

Doğalgaz, hafif moleküler ağırlıklı hidrokarbonlardan oluşan renksiz, kokusuz ve havadan hafif bir gazdır. En önemli olan özelliği bir yakıt olması ve çevreyi temiz tutarak kirletmemesidir. Gaz halinde olması nedeni sayesinde hava ile daha iyi bir etkileşim sağlayarak kolay yanar, tam anlamıyla yandığı zaman ise mavi bir alev oluşturur.

Doğalgaz sistemi doğalgaz boru hattı ile Rusya’dan, İran’dan ve sıvılaştırılmış olarak tankerlerle Cezayir ve Nijerya’dan temin edilmektedir.

Doğalgaz ve doğalgaz sistemlerinde gaz halinde olması nedeni ile daha hassas kontrol edilebilme imkanı bulunmaktadır. Ucuzluk sıralamasında yıllardır değişmeyen en ucuz yakıt sistemlerinden birisidir.

Avrupa’da çok yaygın olarak kullanılan doğalgaz sistemi ülkemizde de kullanılmakta ve gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Doğalgazın başlıca özellikleri renksizdir, kokusuzdur, zehirsizdir ve havadan hafiftir. Bu neden ile doğalgaz kullanımı oldukça fazladır ve çok talep edilen bir ısıtma sistemidir.

Kokusuz olması ile sızıntısı fark edilemeyeceğinden, özel olarak kokulandırılmıştır. Bu yüzden havadan hafif olması nedeniyle yükseldiğinden LPG’ye göre bir avantaj teşkil etmektedir.

Kombi Nedir?

Kombi yaşam alanlarınızda, eviniz veya iş yerinizin ısıtma ve sıcak su gereksinimini karşılayan bir cihazdır. Kombi duvara asılabilen, boyutları olabildiğince küçük, az yer kaplayan, hafif ve gerektiğinde kolay taşınabilen, sessiz çalışan, kullanıcıya bağımsız şekilde ısınma konforu sağlayan bir cihazdır.

Kombi kullanıcılara bireysel ısınma özgürlüğü sağlamakla birlikte kullandığınız kadar karşılığında ücret ödersiniz. Ayrıca sıcak su kullanım esnasında suyu konforlu ve kesintisiz kullanmanızı sağlayacaktır. Yani Doğalgaz sistemleri ile sıcak su kullanımına ayrı bir cihaz bağlatarak ve ek ücret ödemenize gerek kalmayacaktır.

Günümüzde yeni nesil kombi cihazları atık gazın geri tepmesine, içerisinde bulunan suyun aşırı ısınmasına, alevin sönmesine, kış aylarında donmaya ve kullanım esnasında oluşabilecek gaz kaçağına karşı TSE standartlarının ön gördüğü her türlü önlem alınmıştır.

Doğalgaz kombi cihazları çalışma prensipleri ve istenilen şartlara göre aynı özelliklere sahip olmakla beraber kendimize has geliştirdiğimiz kontrol sistemlerimiz ve kullanıcılara hitap eden konfor özelliklerine göre değişmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir